3D vizualizacijosVirtualūs turai

3D interjero vizualizacijos: virtuali realybė dizaine ir architektūroje

Dirbdami su dizaino projektais pasitelkiame 3D vizualizacijas ir virtualius turus, taip sukurdami virtualią realybę (vadinamąsias VR vizualizacijas). Naudojant šią technologiją interjerą galima demonstruoti su VR akiniais ir bet kuriuo kitu įrenginiu: kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu.

Virtualus turas: kaip pamatyti naująjį interjerą, kol nebaigti remonto darbai?

Kuriant interjero dizainą labai svarbus ir sudėtingas etapas – suderinti būsimų namų viziją. Visų pirma dizaineriai drauge su klientais parenka interjero stilių: jis lemia, kokios apdailos medžiagos, baldai, apšvietimas ir dekoro elementai bus naudojami.

Klasikinės 3D vizualizacijos puikiai atspindi, kaip atrodys įrengti namai, tačiau dar geresnis ir aiškesnis sprendimas dizaineriams, siekiantiems suderinti galutinį būsimų namų vaizdą su klientais – virtualus turas:

  • Būtent virtuali realybė leidžia klientui įvertinti tai, kas dar neegzistuoja arba nėra užbaigta. Svarbiausia, kad virtualus turas suteikia Jūsų klientams galimybę tarsi nusikelti laiku – apžiūrėti ir įvertinti būsimus namus.
  • Virtualus turas – tai  puikus įrankis interjero dizaineriams, norintiems suderinti galutinį projektą su užsakovu, bei NT pardavėjams, pristatantiems dar statomus ar dalinės apdailos objektus.
  • Virtualus turas – ir nepakeičiamas pardavimo įrankis, kai Jūsų klientas negali atvykti į vietą ir nori apžiūrėti erdves nuotoliniu būdu. Tokiu atveju jis gali įvertinti objektą niekur neišvykęs iš namų ar biuro.

3D vizualizacijos – galimybė neapsiriboti vaizdų kiekiu

Paruošti vienos patalpos 3D vizualizacijas užtrunka apie savaitę. Per tą laiką sukuriama nuo 2 iki 5 vaizdų, parodančių patalpą iš įvairių perspektyvų.

Galiausiai būsimą interjerą reikia suderinti su klientu remiantis 10–30 vaizdų. Dažnai dėl to kyla nereikalingų klausimų ir dvejonių: „Man atrodo, kad čia tiek daug vietos, jog dar tilps salelė. Vietos praeiti pernelyg mažai, galbūt palikime daugiau erdvės?“ ir pan.

VR vizualizacijos leidžia užsakovui apžiūrėti ir įvertinti būsimą interjerą, jo funkcionalumą ir suplanavimą, todėl interjero dizaineriai su klientais dirba dar sklandžiau ir greičiau.

3D vizualizacija perteikia realų erdvių dydį

Architektai ir dizaineriai projektus mato kitaip nei jų klientai. Jie geba įsivaizduoti trimatį interjerą, „iš akies“ įvertinti kiekvieno elemento matmenis. Tuo tarpu klientams būna sudėtinga įsivaizduoti projektą konkrečioje erdvėje, tad VR vizualizacija tampa puikiu įrankiu.

Šiuolaikinės technologijos ir interjero dizainas

Kaip suteikti Jūsų klientui galimybę pamatyti ir virtualiai „pasivaikščioti“ po būsimą interjerą dar iki pradedant apdailos darbus?

Atsakymas visai paprastas – tai 3D vizualizacija, pateikta virtualiame ture. Dėl šios dizaino planavimo naujovės klientas galės pamatyti savo būsimus namus dar prieš juos įrengiant.

Šiandien daugelis kompanijų jau aktyviai naudoja virtualios realybės technologiją: „Volkswagen“ darbuotojai su VR akiniais surinkinėja automobilius, „Google“ suteikia galimybę apsilankyti viso pasaulio paveikslų galerijose jaukiai su puodeliu arbatos įsitaisius namuose.

Apsilankymas būste iki apdailos darbų

Kaip jau buvo minėta, virtualioji realybė leidžia susipažinti su naujuoju interjeru, įvertinti erdves.

Pabandykite įsivaizduoti, kad interjero dizaino prezentacija – tai ekskursija po būsimąjį interjerą, kai klientas gali vaikščioti po visą būstą ir apžiūrėti kiekvieną interjero detalę iš skirtingų pusių.

3D interjero vizualizacijos padeda:

  • pagreitinti koncepcijos derinimo procesą;
  • lengviau priimti galutinį sprendimą;
  • užtikrinti, kad rezultatas tenkins klientą.

Joks kitas interjero dizaino demonstravimo būdas neleis klientui geriau pamatyti ir suvokti dizaino projekto, kaip tai padaro virtuali realybė. 3D prezentacija objektyviai parodo patalpos dydį, išdėstymą, spalvų derinius ir stilistinius sprendimus.

Reziumė

Architektūros ir interjero dizaino pasaulis sparčiai kinta. Virtualios realybės technologijos būsimąjį interjerą padeda pamatyti jau pradiniame darbų etape, leidžia įvertinti rezultatus ir atlikti korekcijas dar prieš pradedant pagrindinius brangiai atsieinančius darbus. Ir, svarbiausia, pasirinkę VR technologijas būsite užtikrinti dėl rezultato. Įvairių šalių architektai ir interjero dizaineriai, siekdami konkurencinio pranašumo, vis aktyviau naudoja virtualųjį turą savo darbų prezentacijoms. Tikėtina, kad po 5–10 metų ši technologija taps lengviau prieinama ir tobulesnė, bet Jūs galite naudoti ją savo darbe jau šiandien!